Iespējams reti kurš zina, cik daudz labu un ārstējošu īpašību piemīt dzijai, kas vērpta no suņu pavilnas. Mūsu garspalvainie, četrkājainie draugi ne tikai sniedz mums ikdienā pozitīva lādiņa devu, bet spēj arī sniegt mums unikālu dziju. Galvenais ir mācēt to iegūt un pareizi kopt. Bet par visu pēc kārtas. 

Īsumā par suņu vilnas dzijas iegūšanu

Adīšanai parasti izmanto dziju, kas savērpta no suņu pavilnas. To var iegūt pavisam vienkārši, mājas mīluli izķemmējot (dažkārt – nocērpjot), ko var veikt divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Dzijai gan derēs tikai garspalvaino suņu pavilna. Rejošās garspalvainās "aitiņas", no kurām var iegūt augstas kvalitātes dziju ir haskiji, vācu aitu suņi, ņūfaundlendi, pūdeļi, kolliji, kaukāzieši, samojedi (tiem ir sniegbalta pavilna, kas reti sastopama), kā arī dažādi mīlīgi jauktenīši. Centīgi saimnieki var noķemmēt pat vairākus kilogramus pavilnas. 

Suņu vilnas vērpšanas process

1. Suns tiek izķemmēts un iegūta pavilna. 

2. Vilna tiek izkārsta jeb attīrīta no gružiem.

3. Tiek savērpts vilnas pavediens. 

4. Vairāki pavedieni tiek apvienoti,lai iegūtu rupjāku dziju.

5. Dzija tiek mazgāta un izžāvēta. 

6. Dzija ir gatava adīšanai.

Kādas tad ir šīs labās suņu vilnas īpašības?

enlightened Suņu vilnas adījumi ir līdz pat 80% siltāki nekā aitas vilnas adījumi.

enlightened Ja Tev salst kājas, tad noteikti izvēlies suņu vilnas zeķītes. Noderēs gan tiem, kam ziemā jāstrādā arā, gan arī dažādu ziemas aktivitāšu piekritējiem.

enlightened Suņu vilna ir ne tikai silta, bet arī lieliski uzsūc mitrumu. Tai piemīt spēja uzsūkt 35-50% mitruma no sava svara. Kā arī suņu vilna izšūstot, izdala siltumu. Ja Tev ir suņu vilnas zeķes, tad kājas vienmēr būs siltas un sausas. 

enlightened Izstrādājumi no suņu vilnas lieliski der visu paaudžu pārstāvjiem, bet jo īpaši iecienīti tie ir vecākās paaudzes rindās. Kāpēc? Jo suņu vilnas adījumi lieliski spēj palīdzēt pret reimatismu, artrītu, muskuļu spazmām, urīnceļu iekaisumiem, u.c.. Tā ka ja Tev ir kādas veselības problēmas, tad iesaka valkāt suņu vilnas zeķes, cimdus, vesti, jostu vai jebkādu citu izstrādājumu uz tās vietas ķermenī, kur šī problēma atrodas. 

enlightened Ne tikai ārstējošas īpašības piemīt suņu vilnai, bet tā spēj palīdzēt arī pret bezmiegu. Ja ir neizgulēšanās problēmas, tad uzvelc suņu vilnas zeķes un tās noteikti palīdzēs Tev mierīgāk izgulēties. Zeķes var panēsāt kādu laiku pirms gulētiešanas vai arī droši pavadīt tajās visu nakti. 

enlightened Šī vilna ir draudzīga arī bērniem. To iesaka valkāt arī ja ir kāda saaukstēšanās vai saslimšana. Uzvelc savam bērnam suņu vilnas zeķītes un tās ne tikai sildīs pēdas, bet arī palīdzēs izveseļoties.

enlightened Palīdz mazināt galvas un ausu sāpes. Ja bieži nomoka spēcīgas galvas sāpes, tad lieti noderēs suņu vilnas cepure vai lakats. 

enlightened 100% dabīgs materiāls

enlightened Jo bagātīgāk izmantota suņu vilnas dzija kādā izstrādājumā, jo īsāku laiku tā jāvalkā vēlamā efekta sasniegšanai.

suņa vilnas zeķes

Suņu vilnas izstrādājuma kopšana

Suņu vilnas izstrādājumus ir jākopj īpaši.

enlightened Mazgāšanai var izmanto ne tikai saimnieciskās ziepes, bet arī speciālos suņu mazgāšanas šampūnus. Neiesaka mazgāt ar parastajiem veļas pulveriem.

enlightened Dzijai piemīt neliels specifisks aromāts, kurš pazūd pēc pirmās mazgāšanas reizes. Lai to noņemtu, izstrādājumus aplej ar 40C karstu ūdeni, iemērc izstrādājumu un ļauj ūdenim atdzist. 

enlightened Obligāti jāmazgā ar rokām. 

enlightened Nedrīkst izmanto veļas mīkstinātājus vai citas ķimikālijas, jo tās var izstrādājumu sabojāt. 

enlightened Pēc mazgāšanas nedrīkst adījumu izgriezt, bet vēlams izspaidīt un uz kādām 30 minūtēm ietīt frotē dvielī.

enlightened Žāvēt izklātā veidā uz sausa dvieļa. 

suņa vilnas cimdi

 

Mēs piedāvājam suņu vilnas adījumus. Šobrīd tikai cimdus, getras un zeķes, kurus vari iegādāties tepat, mūsu mājaslapas veikalā, sadaļā Suņu vilnas adījumi. Bet ja interesē kāds cits adījums no suņu vilnas, tad droši raksti savas vēlmes uz info@anrita.lv vai apskaties VEIKALU.

Būsim veseli un ar siltām pēdām!