Ne tikai latviskums ir mūsu bagātība, bet arī unikālā un krāšņā daba!

Jau krietnu laiku mūsu ģimenē tiek lasīti mazi ziediņi, sēnītes, lapiņas, veikti labāko epoksīda  proporciju meklējumi. Un tagad esam priecīgi paziņot par pavisam jaunu produktu Anritas internetveikalā – rotām no dabas veltēm!

Rotas veidojam paši mūsu ģimenes lokā. Mūms, Anritā, ģimenes sirdslieta vienmēr ir saistījusies ar dažādiem rokdarbiem, ne tikai adījumiem.

Kāpēc tieši rotas?

Rotas ir bijusi sirdslieta jau sākot no agras bērnības, kad tika izmēģinātas dažādas tehnikas pērlīšu un polimēru rotu izgatavošanai. Laikam ejot, radās vēlme atgriezties pie iemīļotās rotu gatavošanas nodarbes. Šajā 2020. gada vasarā sanāca gana daudz laika pavadīt svaigā gaisā, staigājot pa dažādām dabas takām. Došanās dabā iedvesmoja apvienot dabas unikalitāti ar skaistumu. 

Tā nu pavisam jaunā un svaigā tēlā tika īstenota sen izsapņotā sirdslieta, izgatavojot dabas velšu rotas no epoksīda sveķiem, ko ir iespējams apskatīt un pasūtīt mūsu Anrita sadāļā VEIKALS.

Kā sākās rotu izgatavošanas ceļš?

Vienmēr ir fascinējušas dažādas dekoratīvās interjera un skaistuma lietas, kuras ir pagatavotas no epoksīda sveķiem. Dabas krāšņums arī ir ļoti saistošs, jo tā vienmēr spēj pārsteigt ar ko jaunu. Dažādi eksperimentējot, tika iegūta ideālā epoksīda sveķu proporcija un formiņās ar rokām veidotas kompozīcijas, lai iegūtu skaistas rotas, kas ilgstoši spēs saglabāt dabas mazos sīkumus, kurus bieži vien neievērojam un nenovērtējam. Eksperimenti pārauga entuziasma pilnā hobijā, kas, savukārt, jau ir pāraudzis gatavā produkcijā. 

Kādus materiālus izmanto rotām?

Rotām izmantoju epoksīda sveķus un dažādus pašas lasītus un kaltētus ziedus, sūnas, sēnes, ķērpjus utt.. Eksotiskāki ziediņi tiek sagādāti ārpus Latvijas robežām, jo mūsu platuma grādos tādi diemžēl neaug. 

Lielākā daļa dabas materiālu tika savākti šā gada vasarā un rudenī, pēc tam atbilstoši kaltējot un uzglabājot. Liels izaicinājums bija apgūt pareizu kaltēšanas tehniku, pielāgojot to individuāli katram augam. Kā arī, šogad iepazinu daudz dažādus augus un ziedus, par kuriem pirms tam neko nezināju. 

Kā notiek dabas rotu izgatavošana?

Izstrādes process notiek vairākos posmos. Pirmais posms ir fona izliešana, epoksīds cietē vismaz divas dienas. Epoksīda sveķi nav kaitīgi rotu nesātājam. Vēlāk tiek kārtota kompozīcīja un atkal pārlieta ar epoksīdu. Nepieciešamības gadījumā notiek apstrāde - slīpēšana ar rokām un pulēšana līdz izcilam spīdumam. Tālāk jau rotiņām tiek pielikti apsudruboti auskaru āķīši un tās tiek skaisti iepakotas.  

 

Process ir gana laikietilpīgs 100% roku darbs, bet gala rezultāts ir tā vērts! 

Veikalā esošais auskaru klāsts var tik mainīts.

Tā kā mums ir gana daudz izejmateriālu, tad droši vari sazināties ar mums uz info@anrita.lv, lai pasūtītu un izrunātu detaļas par individuālo rotu izgatavošanu pēc jūsu vēlmēm.